real estate menu left
real estate menu right

Reklama

Nejlépe placení fotbalisté světa
Neděle, 27 Listopad 2011 06:57

Český fotbalový brankář Petr Čech je podle portugalského webu Futebol Finance třicátým nejlépe placeným fotbalistou světa. Roční příjem šest milionů eur (cca 145 milionů korun) jej řadí spolu s Ikerem Casillasem (Real Madrid) a Gianluigim Buffonem (Juventus Turín) na první místo mezi gólmany. Nejlépe placeným hráčem je s 12 miliony eur (290 milionů korun) Cristiano Ronaldo z Realu Madrid.

Do stovky nejvíce vydělávajících fotbalistů se dostali jen čtyři hráči působící mimo Evropu. A to Ronaldinho, kterému Flamengo platí pět milionů eur, David Beckham z Los Angeles Galaxy (4,5 milionu), Deco z Fluminense (4 miliony) a Thierry Henry z New York Red Bulls (3,8 milionu).

Ostatní nejlépe placení hráči jsou z pětky nejsilnějších evropských lig. Až na dvě výjimky. Těmi jsou Kevin Kuranyi, kterému Dynamo Moskva platí 5,5 milionu, což ho řadí na 37. místo, a Craig Bellamy z Walesu, který bere v druhé anglické lize v Cardiffu City 4,3 milionu a je na 77. pozici mezi nejlépe placenými hráči.

Celkové druhé místo v žebříčku patří Lionelu Messimu z Barcelony (10,5 milionu), o třetí pozici se dělí Fernando Torres z Chelsea překvapivě se záložníkem Yayou Tourém z Manchesteru City. Naproti tomu vicemistr světa a jeden z nejlepších tvůrců hry současnosti Wesley Sneijder má se čtyřmi miliony až 86. nejvyšší plat. Kapitán Barcelony Carles Puyol je osmačtyřicátý.

Zdroj: idnes.cz

Nejlépe placení fotbalisté podle webu Futebol Finance

Pořadí

Jméno

Fotbalový klub

Plat v mil. eur

1.

Cristiano Ronaldo

Real Madrid

12

2.

Lionel Messi

FC Barcelona

10,5

3.

Fernando Torres

Chelsea

10

 

Yaya Touré

Manchester City

10

5

Wayne Rooney

Manchester United

9,5

6.

Kaká

Real Madrid

9

 

Zlatan Ibrahimovic

AC Milán

9

8.

Emmanuel Adebayor

Real Madrid

8,5

9.

Carlos Tévez

Manchester City

8

 

Samuel Eto'o

Inter Milán

8

 

Frank Ribéry

Bayern Mnichov

8

30.

Petr Čech

Chelsea

6

 

Search

Anketa

V uplynulé sezóně jaro/léto 2016 jsem za sportovní vybavení utratil(a)
 Založeno na Joomla!. Designed by: Joomla Theme, domains hosting. Valid XHTML and CSS.