real estate menu left
real estate menu right

Reklama

Olympiáda v Soči na českých televizích
Čtvrtek, 09 Leden 2014 11:29

Do začátku zimních olympijských her v Soči zbývá už jen necelý měsíc. Pro český trh získaly vysílací práva na sportovní přenosy z her Česká televize (ČT) a Nova. Pro obě televize je zimní olympiáda obrovskou akcí. Televizním přenosům, narozdíl od posledních zimních her ve Vancouveru, přeje i minimální časový posun vůči Soči (+3 hodiny).

Divácky nejatraktivnější sport zimní olympiády - hokej - měl být v Česku původně exkluzivně vysílán pouze na Nově. Ekonomické důvody a snaha šetřit ale nakonec tuto stanici přinutily postoupit vysílací práva pro volně šířené pozemní vysílání České televizi. ČT hokej ze Soči koncem loňského roku získala výměnou za svá vysílací práva na několik filmů. Česká televize díky této výměně nabídne kompletní menu ze všech sportovišť v Soči a paralelně s tím může všechny přenosy také vysílat na svém webu. Nova pak kompletní pokrytí ze Soči nabídne jen na své kabelově šířené stanici Nova Sport a přes internet prostřednictvím Voyo.cz. Na volně šířeném signálu Novy nemůže vysílat nic kromě zpravodajství.

I přesto, že olympijský projekt Novy bude oproti původním plánům s hokejem skromnější, Soči bude pro Novu jednou z největších sportovních akcí v její historii. "Do Soči pojedou dva televizní štáby a technici zajištující přenos signálu, celkem sedm lidí. Připravujeme 260 hodin přímých přenosů a jsem si jist, že divákům zprostředkujeme opravdu atraktivní obsah. Budeme chtít ukázat všechny sporty," říká k tomu ředitel Nova Sportu Marek Kindernay Kindernay. Olympijské vysílání zasáhne 1,6 milionu předplatitelů stanice Nova Sport a zhruba 30 tisíc diváků přes Voyo.cz.

Česká televize naopak kvůli akvizici práv na hokej rozšíří své vysílání kromě kanálu ČT Sport i na ČT2. "Budeme se soustředit hlavně na sporty s českými reprezentanty, přímo v Soči bude jako v Londýně studio, kam budeme zvát zajímavé hosty," popisuje hlavní pilíře veřejnoprávního olympijského vysílání výkonný ředitel ČT Sport Jiří Ponikelský.

Balíčky televizních práv na jednotlivé sportovní bloky z her v Soči se prodávaly v ceně kolem deseti milionů korun. Vysílací práva na zimní olympiádu ve Vancouveru v roce 2010 získala ČT za 14 milionů korun.

Česká televize chce české fanoušky na zimní olympiádu připravit už nyní. Od 13. ledna po nominačním plénu Českého olympijského výboru bude ČT na svém sportovním kanálu vysílat profily medailových nadějí, reportáže z jejich tréninků a příprav. Jako mediální partner ČOV se pak chce Česká televize podílet také na prezentaci Olympijského parku v Praze na Letné. To všechno má ČT přijít na zhruba 50 milionů korun. Obdobné náklady vynaložila i na poslední zimní olympijské hry ve Vancouveru. Celkem chce televize na olympiádě utržit alespoň takovou sumu, jako činí plánované náklady.

Zdroj: ihned.cz

 

Search

Anketa

V uplynulé sezóně jaro/léto 2016 jsem za sportovní vybavení utratil(a)
 Založeno na Joomla!. Designed by: Joomla Theme, domains hosting. Valid XHTML and CSS.