real estate menu left
real estate menu right
Objevte ráj pěší turistiky na jihu v Korutanech – Natur Aktiv Park Korutany
Pondělí, 27 Červenec 2015 09:38

Korutany jsou už dlouho opravdovým rájem pro pěší turisty. Jak milovníci rekreačních pěších výletů, tak opravdových horských treků, všichni si v nejjižnější rakouské spolkové zemi najdou přesně to své. Právě tady na jihu na ně čekají cesty a stezky uprostřed jedinečné přírodní kulisy. K tomu se navíc cestou střídají ostré vrcholky s měkce tvarovanými alpskými kopci. Mezi nimi leží pěkně usazená malebná údolí, která zvou k odpočinku a koupání ve svých teplých jezerech.

©Kärnten Werbung, Rauschendorfer

Jejich voda je čistá tak, že dosahuje hodnot pitné vody. Mírné klima a velký počet hodin slunečního svitu umožňují vyrazit na horské túry a výlety od časného léta do zlatem se zbarvujícího podzimu. Pro každého se tu najde i odpovídající stupeň obtížnosti trasy a pro toho, kdo má zájem, také velká škála zážitkových programů s průvodcem. Výběr vede od alpských horských túr v Národním parku Vysoké Taury okolo nejvyšší hory Rakouska – 3.798 metrů vysokého Großglockneru, až po rekreační trasy na jižním úpatí Alp.

©Franz Gerdl

 Vlajkovou lodí všech tras je dálková alpsko-jadranská stezka (Alpe-Adria-Trail). V celkem 43 etapách se vine od úpatí Großglockneru celými Korutany, Slovinskem a Itálií až do krásného přístavního města Muggia u azurově modrého Jadranu. Trasa, která neustále sleduje tok řek, křižuje krajinu plnou jedinečných přírodních a kulturních zajímavostí. Netknutá příroda údolí řeky Soča a impozantního národního parku Triglav ve Slovinsku, půvabná panoramata vinic okolo italské obce Collio nebo malebná horská jezerní údolí v Korutanech, to jsou jen některé příklady zajímavostí, které leží na této trase. Plynule jako tok řeky se zde střídají tvary krajiny a zanechávají v turistech nezapomenutelnou stopu zážitků z magických okamžiků. Kdo nechce jít celých 43 etap, může si pohodlně a jednoduše v rezervačním a informačním centru sestavit vlastní plán cesty a balíček služeb, včetně dopravy zavazadel. Srdečná setkání doprovázejí cestu po Korutanech na každém kroku, ať už při posezení v místních hostincích, které jsou tu na každém rohu, nebo při ochutnávkách kulinářských specialit alpsko-jadranského regionu v horských salaších. Vliv gastronomické kultury tří zemí charakterizuje korutanskou kuchyni, která využívá především čerstvé místní produkty k přípravě chutných dobrot. To vše je okořeněno nefalšovanou srdečností místních. Typický jižanský klid a pohoda nechutná jen na talíři, odráží se také v rozesmátých tvářích, které na cestách potkáte. O klidný a bezstarostný pobyt se tady postarají kvalifikovaní partneři programu Natur-Aktiv, dopravní služby a půjčovny vybavení, které si lze na přání velmi jednoduše objednat. Slunečné a mírné klima, nádherné přírodní scenérie i široká a hustá síť pěších tras všech stupňů obtížnosti tady na jihu nadchne každého milovníka horské turistiky a každý si tady najde právě tu svou nejlepší trasu, která ho vezme u srdce. Více informací najdete zde.

©Franz Gerdl

 


Založeno na Joomla!. Designed by: Joomla Theme, domains hosting. Valid XHTML and CSS.