Cestování

More skill, more thrill...

More skill, more thrill...

Motivovaní bikeři mohou v regionu Villach – Faaker See – Ossiacher See vybírat rovnou dvakrát – v MTB cvičném terénu „areaone" u Kumitzbergu a na novém trailu Kopain u Faaker See.

Jumps, drops, gaps a switchbacks: od minulého léta si ctižádostiví bikeři najdou na severním okraji města Villach na slunečné jižní straně Kumitzbergu první cvičný terén pro horská kola v Korutanech „areaone". Mountainbike Skill Center Villach se šesti krátkými cvičnými traily a tréninkové louce „Skill Area" není pouze všestranné, ale navíc zdarma.

Koncept a konstrukce „areaone" pochází od MTB asociace „Radlager" ve spolupráci s „Region Villach Tourismus GmbH". Rozmanité přírodní traily jsou 100 až 400 metrů dlouhé a „vhodné jak pro začátečníky, tak pro profíky", jak říká cyklokoordinátor pro Korutany Petr Wrolich: „Lehkou flow line zvládne každý, středně těžká natural line je pro pokročilé a profíci jezdí na air line s gapy o výšce až dva a půl metru nebo po těžké spot line." Start a cíl na parkovišti hezkého jezera Vassacher See jsou od sebe vzdálené pět minut; nezapomeňte si plavky!

Příroda, flow a zábava

Jen pár kilometrů dál na jih u jezera Faaker See spojuje nový singltrek „Kopain Trail" přírodu, radost z jízdy, flow a zábavu. „To je jedna z MTB tras mého mládí", vzpomíná Petr Wrolich: „Je to nádherný trail vedoucí téměř pohádkovým lesem přímo na úpatí pohoří Karawanken."

1,8 km dlouhý enduro trail s téměř 150 výškovými metry je stejnou mírou rozmanitý pro začátečníky i zkušené bikery. První dvě sekce jsou velmi přírodní, třetí „rozbuší bikerské srdce a potěší skoky, vlnami a prudkými zatáčkami", nadšeně říká Petr, který vyrostl jen pár kilometrů odtud v Latschachu.

Kromě Kopain trailu, který měl původně podobu staré vozové cesty na Mittagskogel, je nedaleko v plánování další trail. Měl by začínat poblíž malebné ruiny Finkensteinu u tzv. Samonigu. Také zde platí heslo „z hor k jezeru". Přibalte si proto plavky! Nejen Petr se na koupání těší...

INFORMACE A REZERVACE:
Region Villach – Faaker See – Ossiacher See
Tel. +43 (0) 42 42 / 42 0 00
E-Mail: office@region-villach.at
https://www.visitvillach.at/