Cestování

Krásné těšení na Vánoce

Advent v Korutanech

Zažijte poklidnou atmosféru korutanského adventu.
Překrásné adventní trhy vás příjemně překvapí adventními koncerty, původními řemesly a zažitými vánočními zvyky. Nechte se jimi okouzlit a dopřejte si před Vánoci několik dní volna v nejjižnější rakouské spolkové zemi.

Atmosféra, která vás zahřeje u srdce - sníh se třpytí v záplavě adventních světel a na vánočních trzích ve městech, u jezer a vysoko v horách. Ve vzduchu je cítit kadidlo, pečená jablka a čerstvě upečené sušenky. U vkusných stánků a v malých domcích vám řemeslníci předvedou své dovednosti předávané z generace na generaci, zapředou s vámi zajímavé hovory a rychle tu zapomenete na každodenní shon. Při procházce po městě vám čas uteče jako voda - někde ochutnáte něco dobrého na zub, jinde pro své blízké koupíte malý dárek a na dalším místě se zaposloucháte do nádherných zvuků hudby a zpěvu. A vánoční stres? Tady ho určitě nenajdete.

 

Svět vánočních zázraků u jezera i ve městech
Zatímco vás Klagenfurt hned při zahájení slavností svařeného vína okouzlí pohádkovou atmosférou a jedním z nejkrásnějších adventních trhů v alpsko-jadranské oblasti, veldenský advent se předvádí v nejlepším světle jako příjemné místo pro malé i velké andílky, které zdobí břeh jezera Wörthersee zářícími hvězdami a plovoucím adventním věncem. Pokud máte raději poklidnější atmosféru, měli byste navštívit „tichý advent“ v Pörtschachu, malé osadě přímo u jezerní promenády. Vyhlídková věž Pyramidenkogel vás naláká na advent nad oblaky. Zdálky viditelný symbol regionu Wörthersee o výšce 100 metrů nádherně osvětluje oblohu. Na úpatí věže návštěvníky čeká kouzelný adventní trh se skvělými řemeslníky a hudebním doprovodem. Novinkou letošních adventních programů u Wörthersee je nový adventní trh na poloostrově Maria Wörth. Ke všem těmto místům u Wörthersee vás dovezou předvánočně osvětlené lodě.

Villach vás přesvědčí jako to pravé vánoční místo pro oči, uši i chuťové buňky - koncerty, atrakce pro dospělé i děti, ozdobené uličky starého města a adventní trh s mnoha regionálními výrobci dokonale doplňují vánoční kouzlo „města ve světle“.

Rozjímání v předvánočním období
Nevšední adventní zážitek se zaměřením na původní oslavy Vánoc nabízí katschbergská adventní cesta s tematicky uzpůsobenými seníky. Na zimní procházce daleko od shonu a ruchu města se každá z pečlivě připravených zastávek věnuje jednomu vánočnímu tématu.
V dějišti světového poháru a zároveň termálním městečku Bad Kleinkirchheim mezi zasněženými vrcholy pohoří Nockberge se koná horský advent s vybranými uměleckými řemesly, adventní pekárnou, jízdou kočárem s koňským spřežením, programem pro děti a adventem v termálních lázních. Není žádným překvapením, že se zde návštěvníci i místní obyvatelé velmi rádi připravují na nejhezčí období v roce.

Ticho, Ježíšek už se blíží. Než k nám dorazí, objevíte v Korutanech ještě mnoho krásných věcí.

Od zimní sezóny 2019/20 bude opět k dispozici zimní Kärnten Card. Nezáleží na tom, jestli chcete z vrcholu Pyramidenkogel pozorovat překrásnou korutanskou zimní přírodu, strávit chvíle plné odpočinku v termálních lázních, nebo podniknout vedenou túru na sněžnicích. Díky Winter Kärnten Card je v nabídce pro každého něco. Partnery této skvělé akce je například plazí zoo Happ, Heidi Schneealm Falkert, muzeum moderního umění nebo Gerlitzen Kanzelbahn. Kartu Winter Kärnten Card zakoupíte již od 29 euro.
Více informací: www.kaerntencard.at


adventmaerkte.kaernten.at