Cestování

Region Villach – Faaker See – Ossiacher See / cyklistika kolem jezer

Cyklistika kolem jezer v dovolenkovém ráji

Cyklistika v horách, mezi jezery a po části 366 km dlouhé drávské cyklostezky (Drauradweg): Region Villach – jezero Faaker See – jezero Ossiacher See nabízí cyklozážitky v té nejčistší formě, v krajině, kterou si zamilujete.

Vydat se na horském kolem přes Ossiašské Taury, projet na závodním kolem za jeden den Itálii, Slovinsko a Korutany, nebo si raději udělat pohodlnou vyjížďku s dětmi kolem jezera? Existuje jen málo oblastí pro trávení dovolené, které nabízejí tolik přírodních krás a možností, jak je prozkoumat na dvou kolech!

Hustá síť cyklostezek vás zavede od jednoho jezera k druhému podél malebných potůčků a řek. Plážové kavárny zvou na pohoštění a doplnění energie a kdo chce, může se osvěžit skokem do vody, která je až 28 stupňů teplá. Cyklisté na závodních kolech mohou vyzkoušet své schopnosti na krátkém, ale o to náročnějším závodním okruhu cyklistického mistrovství světa z roku 1987 u Faakerského jezera, tipem pro cyklisty na horských kolech je MTB Area Ona u Kumitzbergu u Villachu. Tam na několika cvičných trailech mohou svou techniku vyzkoušet začátečníci i profesionálové, zatímco zbytek rodiny si jezdí u blízkého Ossiašského jezera.

Další vhodnou rodinnou aktivitou jsou týdenní cyklistické akce s možností využití cyklobusu z Tarvisia, Kranjské Gory nebo ze Spittalu an der Drau k Ossiašskému nebo Faakerskému jezeru. Přitom se projíždí také část 366 km dlouhé drávské cyklostezky. A zatímco vy si užíváte odpočinek ve Villachu, městě na Drávě, vaše kola jsou bezpečně uložena u „cyklobutlera“. A to nejlepší: se zážitkovou regionální kartou máte tento servis včetně mnoha průvodcovaných cyklotúr a cyklobusu zdarma.

Region Villach – Faaker See – Ossiacher See
Töbringer Straße 1, 9523 Villach-Landskron, Tel.: +43 (0) 4242/42000
E-Mail: office@region-villach.at, www.visitvillach.at