Cestování

Turracher Höhe: Zimní ráj v 1 763 m n. m.

Díky své poloze patří Turracher Höhe k regionům Rakouska s největší jistotou sněhové pokrývky. Od listopadu do května se středisko prezentuje jako zimní ráj s bohatou nabídkou vyžití na sjezdovkách i mimo nich. Lyžaři a snowboardisté budou nadšeni ze 42 km sjezdovek a širokých dlouhých sjezdů. Jako první a dosud jediný region nabízí Turracher Höhe v největším rakouském Fun-Mountain centru snowpark, funslope, funcross i novou dětskou sjezdovku.

Turracher Höhe uspokojí se svou rozmanitou nabídkou jak zimní sportovce, tak návštěvníky hledající odpočinek i požitky. Středisko je vhodné také pro rodiny s dětmi. Kromě širokých sjezdovek s jistou sněhové pokrývky čeká na návštěvníky rovněž 15 km běžeckých tras, 24 km zimních turistických cest, možnost nočního sáňkování, skitouringu i zamrzlé Turrašské jezero lákající na procházky a k bruslení.

Pro rodiny s dětmi jsou připraveny v hotelích rodinné pokoje i hrací koutky. Lyžařské školky i školy se postarají o profesionální péči. Rodiče si mezitím mohou vychutnat chvilky odpočinku ve zdejší magické zimní krajině na slunečné straně Alp.

Servis není na Turracher Höhe jen pouhou frází, ale něco, co opravdu zažijete. Každodenním důkazem je srdečná pohostinnost, vysoká kvalita zdejších zařízení, a také jedinečná služba Pistenbutlera. Ten vám na sjezdovce nabídne sklenici Prosecca, pro děti má připravené lízátko, na jaře zmrzlinu. Pistenbutler vás také provede krásami zdejší zimní krajiny a zavede do původních chat, abyste mohli ochutnat tamní speciality.

TIP pro malé i velké: legendární alpská horská dráha Nocky Flitzer – impozantní 1,6 km dlouhá dráha vedoucí ze 2 000 m, která je sjízdná v zimě i v létě.

Další informace o středisku, jeho službách i možnostech ubytování najdete zde: https://www.turracherhoehe.at/cs