Cestování

Zábava s rodinou v jižanském stylu v překrásných zimních Korutanech

Korutanský recept na štěstí pro rodiny s dětmi je snadný. Rakouská nejjižnější spolková země je totiž místem, kde se splní vaše sny. Budoucí lyžařské hvězdy se zde na širokých a dokonale upravených svazích snadno naučí stát na lyžích. Mimo sjezdovky na ně čeká pohodové sáňkování, napínavé výlety a zimní wellness k relaxaci. Když se z horských vrcholů až dolů do údolí snášejí husté sněhové vločky a zahalují Korutany do bílého hávu, zažijí menší i větší návštěvníci Korutan nezapomenutelné chvíle. Následující tipy rozzáří oči vašich dětí radostí:


1. Naučte se lyžovat s Heidi a Peterem
Lyžařská oblast Heidi Alm Bergresort ve Falkertu je výborný tip pro rodiny s dětmi a požitkáře. Oblíbené postavy ze seriálu pro děti „Heidi, děvčátko z hor“ navíc slibují zábavné a hravé učení na sněhu. Dětské hotely, dětská lyžařská škola, Heidi Alm Skipark, zde se prostě vše točí okolo velkých přání malých lyžařů. Na nejmenší sportovce tu čekají široké a bezpečné svahy a o děti se výborně postarají zkušení lyžařští instruktoři.
www.heidialm.at

2. Nabídky pro děti v zimním Katschbergu
Lyžařská oblast Katschberg je dokonale vybavena na potřeby celé rodiny. Zatímco si rodiče vychutnávají lyžování na 70 kilometrech perfektně upravených sjezdovek, které lze ze 100 procent zasněžovat, baví se děti v areálu Katschi’s Kinderwelt. Uzavřená dětská sjezdovka s veselými postavičkami v životní velikosti zaručuje bezpečné a bezstarostné lyžování. Když se vám nebude chtít nést lyže pěšky k další sjezdovce, necháte se jednoduše vyzvednout v hotelu stylovým kočárem s koňmi. Není to báječné? A kdyby si malí lyžaři přece jen potřebovali odpočinout, jsou jim k dispozici vyhřáté pavilony.
www.katschberg.at

3. Překvapivě snadné
V Nassfeldu na vás na každé sjezdovce čeká nové překvapení. Především na mládež. V adrenalinových funparcích a sjezdovkách s moguly se hned tak rychle nudit nezačne. Na rychlostních úsecích a ski movie trasách si každý může vyzkoušet své dovednosti a díky bezplatné wi-fi v celém areálu budou všichni kamarádi okamžitě vědět, jak hezké je to na horách u hranice s Itálií. 30 moderních lanovek vám zaručí rychlý výstup do ráje sjezdovek o celkové délce 110 kilometrů. Pokud hledáte něco speciálního, doporučujeme vám sjezdovku „The Snake“. Přes vlny, skoky a klopené zatáčky se na délce 700 metrů vine překrásným lesem. Tento zážitek určitě stojí za zkoušku.
www.nassfeld.at

4. Nocky Flitzer „sviští“ také v zimě
13 prudkých zatáček, 15 vln a 3 točny – dechberoucí alpská horská dráha Nocky Flitzer v Turracher Höhe vám zaručuje okřídlené zážitky. Na délce 1600 metrů na vás čeká adrenalinová jízda do údolí. A to i v zimě! Této zimní jízdy se může zúčastnit i babička s dědečkem, protože kabinová lanovka vyveze děti i dospělé a starší i mladší účastníky přímo ke vstupu na horskou dráhu. Kromě toho má lyžařský areál Turracher Höhe nejlepší nabídku zábavy v Rakousku. Všichni mladí návštěvníci budou nadšení z dětské sjezdovky, snowparku, funslope, funcrossu a stopy pro rodiny s dětmi.
www.turracherhoehe.at

5. Rodinná lyžařská oblast a ráj termálních pramenů Bad Kleinkirchheim
Bad Kleinkirchheim vás nadchne širokými svahy. Více než 100 kilometrů dokonale upravených sjezdovek čeká na rodiny s dětmi a 24 vleků vám zaručí pohodlný výstup. Po zábavě na sjezdovce vám příjemné chvíle zaručí hned dvoje termální lázně - alpský chrám wellness Thermal Römerbad o velikosti 12 000 metrů čtverečních s 13 tematickými saunami a lázně Familientherme St. Kathrein, které byly nově otevřeny v září 2017 a mají největší vodní plochu v celých Korutanech. Skvělým lákadlem pro mladé návštěvníky je 86 metrů dlouhá krytá skluzavka, která je současně nejdelší skluzavkou v Korutanech.
www.badkleinkirchheim.at

6. Překrásný přírodní park Dobratsch
Pod heslem „Dobratsch – unplugged“ můžete v přírodním parku zažít opravdu kouzelné chvíle. Například během vedené noční túry bez umělého osvětlení, ale zato s historickými lampami k hostinci Hundsmarhof s praskajícím táborákem a napínavými příběhy z dob dávno minulých. Zažijete nezapomenutelné magické chvíle uprostřed nedotčené korutanské zimní přírody. Další programy aktivit v přírodě lze rezervovat na www.kaernten.at/aktivitaeten/winter/abseits-der-pisten/magische-momente/.

7. Vsaďte vše na jedinou kartu - i v zimě
Nezapomenutelný zážitek na vás čeká v zimě při návštěvě skvělých výletních míst díky kartě Winter Kärnten Card. Velké i malé návštěvníky nadchne návštěva nejvyšší dřevěné vyhlídkové věže na světě Pyramidenkogel. Tři plošiny vám zaručí nekonečný výhled do dálky a jako zvláštní třešničku na dortu pro mladé hosty máme připravenou nejvyšší zastřešenou skluzavku v Evropě, po které sjedete dolů do údolí. Můžete také navštívit hroznýše a želvy v plazí zoo Happ.
www.kaerntencard.at

Ale to ještě není všechno. Slunečný jih má v záloze ještě mnoho zimních dobrodružství. Mohou to být poutavé vycházky na sněžnicích s pozorováním volně žijících zvířat pro skutečné milovníky přírody, nebo vzrušující jízda na saních pro dobrodruhy, bruslení, stavění sněhuláka nebo útulné vánoční pekárny - každý si zde najde zářivé vzpomínky nebo si vzpomene na svou vlastní nezapomenutelnou “chuť dětství”.