Cestování

ZERMATT/MATTERHORN

 

ZERMATT/MATTERHORN

 Objevte s námi ráj.

 www.matterhornparadise.ch

 

ZERMATT

Zermatt leží na upatí Matterhornu v nadmořské výšce 1 620 m n. m. v západošvýcarském kantonu Wallis, obklopen 38 čtyřtisícovkami. Žije zde 5700 obyvatel, v obci je zakázaná automobilová doprava. Celoročně je navštěvován milovníky hor a krásné přírody z celého světa. Lyžařský rezort Matterhorn je nazýván lyžařským rájem. Jedná se o nejvýše položené a nejlépe vybavené lyžařské středisko Alp, které je v provozu 365 dní v roce.

 

© Leander Wenger

11 DOBRÝCH DŮVODŮ, PROČ SE ZAMILUJETE DO ZERMATTU

1. Fascinující Matterhorn

Nejimpozantnější a nejfotografovanější hora světa, která je k vidění z každého místa.

2. Zábava na sněhu v zimě i v létě

Zábavu na sněhu si v zimě užijete na 360 km skvěle připravených sjezdovek. Lyžařský ráj Matterhorn je nejen nejvýše položené lyžařské středisko Alp, ale patří k nejlépe vybaveným a celosvětově největším lyžařským arénám. V provozu je 365 dní v roce. V létě je zde na ledovci Theodulgletscher možno lyžovat na 21 km sjezdovek nebo v žádaném snowparku.

3. Zdravé klima

Zermatt je oblíbeným lázeňským místem pro své čisté ovzduší, nadmořskou výšku a slunečné počasí. Zde naberete novou energii a vyčistíte si plíce.

4. Matterhorn glacier paradise

Nejvýše položená lanovka a horní stanice lanovky v Evropě. Lanovkou se dostanete na nejvýše položenou vyhlídkovou plošinu (3 883 m n. m.) s výhledem na 38 čtyřtisícových vrcholů. K vidění je nejen Mont Blanc jako nejvyšší hora Evropy, ale také 14 impozantních ledovců. Nejvýše položený ledovcový palác vás zavede do mystického světa věčného ledu.

5. Nejvýše položená ekologická restaurace

 Občerstvěte se v útulné a atraktivní restauraci Matterhorn glacier paradise nebo přenocujte v ubytování pro horolezce. Ohleduplnost k životnímu prostředí, hospodaření s energiemi, útulnost - to jsou hlavní charakteristiky této moderní stavby. Z tohoto důvodu je nositelem certifikátu MINERGIE-P® a stala se tak nejvýše položenou budovou s tímto označením na světě.

 6. Kulinářské vrcholy

 Útulné, pohostinné, srdečné a s velmi chutnými pokrmy – to je 38 horských restaurací. Se slunečními terasami, často s živou hudbou. Každý si zde přijde na své - velcí i malí.

 7. Fauna a flóra

Přes tisíc alpských bylin, mezi kterými je mnoho chráněných druhů, můžete potkat při túrách na 400 km dobře označených turistických cest. U horských jezer, na kvetoucích loukách nebo u impozantních ledovců můžete spatřit také mnoho druhů zvířat. Nezaměnitelná horská idylka během všech ročních období.

 8. Nákupy

 Lyžování, turistika nebo výhled na fascinující Matterhorn – to jsou hlavní atrakce Zermattu. Ale lákadlem může být také velké množství obchůdků. Moderní butiky na ulici Bahnhofstrasse nabízejí od exkluzivních švýcarských hodinek až po klasické švýcarské kapesní nože – každý si zde najde autentický suvenýr pro sebe nebo své nejbližší doma. A samozřejmě nemůže chybět švýcarská čokoláda. O nových trendech v módě a sportovním vybavení se dozvíte v četných sportovních prodejnách.

 9. Speciální nabídka

 Máte zájem o lyžování při východu slunce, chcete si užít jízdu na saních nebo připravit překvapení při speciálních příležitostech. V Zermattu vědí, jak zaujmout své hosty.

 10. Rodiny vítány

 Děti do osmi let jezdí u Zermatt Bergbahnen zdarma, mládež do 15 let si užívá 50% slevy nebo, pokud je vlastníkem Juniorské či dětské spolujízdy, jede rovněž zdarma.

 11. Kvalita

 Abychom vyhověli vysokým nárokům našich hostů, stále zlepšujeme jízdní komfort týkající se kvality přepravy, spolehlivosti, kapacity i servisu. Investujeme do nových projektů a optimalizujeme naše standardy. Certifikace ISO 9001 a ISO 14001 jakož i mnohé pečetě kvality nejvyššího stupně potvrzují naši vysokou kvalitu, která se snoubí s příslovečnou švýcarskou pohostinností.

ZERMATT V ZIMĚ

Čistá zábava na sněhu.

Lyžování a jízda na snowboardu po celý rok, jistota sněhové pokrývky po 365 dní v roce – to nabízí pouze Zermatt. V zimě je připraveno 360 km sjezdovek všech úrovní. 75 km modrých sjezdovek, 220 červených, 27 km černých a 38 žlutých určených pro freeride. Jedinečná destinace nabízející lyžování na mezinárodní úrovni – mezi Švýcarskem a Itálií.

Užijte si lyžování za prvních slunečních paprsků, nebo využijte dvakrát týdně večerní jízdu do jedné z mnoha restaurací na vrcholu a zpátky sjeďte na saních. Vyzkoušet můžete také úpravu sjezdovky rolbou či lyžování za měsíčního svitu s průvodcem.

Lákadlem se stane také nejdelší sjezdovka Matterhorn glacier paradi­se – Zermatt s délkou 25 km. 80% sjezdovek může být uměle zasněžováno nebo se nachází na ledovci. 52 lanovek a vleků přepraví za hodinu 92 687 hostů. Wifi zdarma na všech stanicích střediska. Pro vaši klidnou jízdu jsou k dispozici tzv. pomalé sjezdovky slow slopes, pro začátečníky Wolli-Anfängerpark, kde platí speciální skipas. Jste velmi dobří sportovci a chcete projet celé středisko, aniž byste využili nějaký vlek či lanovku dvakrát – i toto je možné v rámci programu Matterhorn Ski Safari. Všechny potřebné informace dostanete po stáhnutí aplikace Zermatt Skiguide App.

 

© Pascal Gertschen

MATTERHORN GLACIER PARADISE 3 883 m n. m.

 - Nejvýše položená lanová dráha a stanice lanovky Evropy

- Nejvýše položená vyhlídková plošina Alp s 360° výhledem na 38 čtyřtisícovek a 14 ledovců francouzských, italských a švýcarských Alp

- Cinema Lounge – filmová zábava v té nejčistší podobě

- Snowtubing – zábava pro malé i velké během letní sezóny

- Restaurant & Peak Shop Matterhorn glacier paradise – moderní restaurace s prodejnou s překrásným výhledem na alpskou krajinu

- Ledovcový palác – dvěma výtahy se dostanete 15 m pod povrch země, abyste mohli obdivovat krásy ledovcového světa

- Audio-Infosystem – 45 minutovou cestu si zpříjemníte poslechem ze sluchátek. V deseti jazycích se dozvíte mnoho zajímavostí o okolním světě, o historii Zermattu i alpském turismu.

 

TO NEJLEPŠÍ NA MATTERHORN GLACIER PARADISE

Nejvýše položená lanovka Evropy

2 vyhlídkové plošiny

3 letní lyžařské areály

4 snowtubingové dráhy

365 dní v roce sníh

Interaktivní informační centrum InfoCube

NOVINKA SEZÓNY 2018/19

Nejvýše položená lanovka 3S

Pohodlnější a rychlejší cesta k ledovci Matterhorn v kabinách lanovky 3S od firmy Leitner. Byla postavena ke stávající lanovce a zvyšuje přepravní kapacitu o 2 tisíce lidí. Provoz zahájila po 100 stavebních dnech na začátku sezóny 2018/19. 25 moderních kabin designovaných známou italskou firmou Pininfarina se sedačkami inspirovanými automobilovou výrobou a velkými panoramatickými okny přepraví hosty na Matterhorn glacier paradise za 9 minut. Do každé kabiny se vejde 28 lidí. Rychlost lanovky je 7,5 m za sekundu.