Sportovní zboží

ELAN INSOMNIA BLACK EDITION

V zimní sezoně 2017/2018 Elan poprvé představil speciální kolekci lyží Black Edition a okamžitě s ní vzbudil zájem fanoušků. Modely Black Edition jsou svými základními proporcemi a tvary založené na lyžích z běžné kolekce, konstrukčně jsou však především díky využití karbonu na ještě vyšší úrovni. Karbonová vlákna především obalují dřevěné jádro, čím zvyšují jeho odolnost a celkovou výkonnost lyží bez toho, aby lyže nabývaly na hmotnosti. Karbon využitý na povrchu lyží potom zvyšuje jejich atraktivitu ve smyslu designu a dává na první pohled jasně najevo, s jakým vybavením máte tu čest. Lyže Elan Black Edition posouvají vybrané modely o úroveň výš jak ve smyslu sportovní výkonnosti, tak v otázce vzhledu a celkové image. Máte rádi výjimečnost? Pak je speciální kolekce Elan Black Edition pro vás to pravé.

 W Studio pro Black Edition

Letos byla série Black Edition rozšířena o tři špičkové modely a jedním z nich jsou k velké radosti všech eleganci a styl milujících lyžařek také špičkové dámské lyže Insomnia. Elan W Studio, uznávaný a ocenění sbírající tým zkušených lyžařek a designérek sportovního vybavení, si za 15 let svojí existence vývojem podařených a vesměs výtečně prodávaných lyží pro ženy vybudoval nezpochybnitelnou reputaci. Obzvlášť ceněnou skutečností je i fakt, že W Studio neprodukuje pouze lyže pro začínající rekreační lyžařky, mezi kterými si nejen díky nejlehčí lyži na trhu získal zaslouženou pozornost, ale dámské modely úspěšně navrhuje také v segmentech high performance, freeride a backcountry vybavení. „W Studio bez přestání hledá technologie, díky nimž je lyžování pro ženy lehčí a příjemnější. Všechny naše inovace směřují k jedinému cíli – dostat z lyží co nejvíce zábavy a užít si lyžování na maximum, nehledě na to, kde lyžujeme. Do prašanu jsme vyvinuli dámské freeridové lyže Ripstick, na opačné straně výkonnostního spektra přinášíme ženám přizpůsobené allroundové lyže Element. Skutečnou hvězdou kolekce a zároveň nejprodávanějšími dámskými lyžemi jsou ale sportovní univerzálky Insomnia,“ říká Melanja Korošec, product manager odpovědný nejen za W Studio, ale za celou aktuální kolekci sjezdových lyží Elan. Nejen pro ni tak byl příspěvek W Studia do speciální kolekce Black Edition velkou výzvou.

 Insomnia v černém – výkon a elegance

Nové dámské univerzálky Insomnia Black Edition jsou designovány pro různé typy oblouků. Bez námahy zanechávají stopy v manšestru, kde dávají stabilitu a jistotu jak sportovním lyžařkám, tak i těm, které nejezdí za každou cenu naplno. Technologie Amphibio Truline usnadňuje jízdu po hranách a optimalizuje přenos energie v každém oblouku. Carvingové oblouky jsou díky tomu přirozené, přesné i elegantní.

Technologická nadstavba, kterou Elan dopřál pouze modelům speciální kolekce Black Edition, zde spočívá ve vyztužení dřevěného jádra karbonovými vlákny, což lyžím dává ještě větší stabilitu, avšak nenavyšuje jejich hmotnost. Karbon využitý na svrchním plášti pak těmto výjimečným lyžím zaručuje i na pohled punc exkluzivity, což je v případě dámského modelu Insomnia Black Edition ještě umocněno zakomponováním třpytivých krystalů z produkce Swarovski®.

 Elan Insomnia Black Edition

krojení: 121/73/104 mm

rádius: 11.3, 12.2, 13.3. 14,5 15.7 m

délky: 146, 152, 158, 164, 170 cm

profil: Amphibio

technologie: Amphibio TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti, zdobeno krystaly Swarovski®

vázání/deska: ELX 11/ Power Shift