Sportovní zboží

Elan RC Race

Elan RC Race
Skvělé lyže pro juniory, kteří se chtějí zlepšovat a možná i nakročit do světa závodního lyžování

Elan si svoje renomé a pověst nejinovativnější značky možná získal v segmentu vybavení pro ty nejzkušenější a velmi zdatné lyžaře, nicméně přinejmenším chvályhodná je také iniciativa, kterou tradiční slovinský výrobce soustavně vyvíjí na poli lyžařského vybavení pro nejmenší lyžaře, případně lyžařský dorost. Není to zase až tak překvapivé, vždyť rozvíjet u mládeže pozitivní vztah ke značce jejich dětství by se v budoucnu mělo vyplatit. Lyžování, to jsou přece zážitky a emoce, které si vždy spojujeme s místy a věcmi, které máme nejraději!

Špičkové technologie i dětem

Zatímco těm úplně nejmenším pomáhá Elan navyknout zákonitostem sjezdařského sportu prostřednictvím unikátního konceptu U-Flex, lyžařům o trochu více odrostlejším již nabízí know-how převzaté z produkce sportovních lyží pro dospělé. Dobrým příkladem je WaveFlex, technologie, která v době svého představení vzbudila nemalou pozornost a v průběhu následujících let potom jednoznačně prokázala své kvality, ať už byla použita u lyží závodních, sportovně-rekreačních, anebo třeba u dětských. Vždy je totiž perfektně přizpůsobena potřebám dané cílové skupiny.

WaveFlex - měkké, ale stabilní

K pochopení podstaty WaveFlex technologie si můžete představit příčně skládaný a znovu rozbalený pruh kartonu, který se sice díky tomuto typu narušení pevnosti ochotně ohýbá v podélné ose, ale stále velmi dobře odolává tlaku působícímu v opačném směru, tedy ve zkrutu. Cílem při vývoji WaveFlex technologie skutečně bylo změkčení stavby ve flexi při současném zachování dobrých torzních vlastností potřebných pro přiměřenou stabilitu lyží. A to se díky chytře zvlněnému konstrukčnímu materiálu povedlo! Svého času se podle unikátní technologie jmenovala celá modelová řada lyží Elan, lyže sklízely úspěchy v renomovaných ski testech a dodnes dosahují skvělé prodejní úspěchy.


Lyže Elan RC Race mají, stejně jako nejlepší dospělé modely, dřevěné jádro, což není u dětských lyží zdaleka pravidlem. Kromě stability na hranách je tím dosaženo i delší životnosti lyží. Laminátová stavba Full Power Cap umožňuje plynulý a hlavně snadný průhyb lyží, zahájení oblouku mladým lyžařům ulehčuje Early Rise Rocker, tedy malinko dříve zvednutá špička. Také toto je technologie prověřená na sportovních lyžích dospělých kategorií. Nakonec i design juniorského modelu RC Race je odvozen od top sportovních carverů značky Elan. Ani v tomto ohledu tedy nebudou mladí za tatínkama v ničem zaostávat, nesáhnou-li spíš po modelu RS Ripstick. Ten je tvarem i konstrukcí identický s RC Race, barevně však navazuje spíš na atraktivní freeridové lyže Ripstick 116.
Lyže jsou vyráběné v délkách od 110 do 150 cm a v setu kompletovány s vázáním EL 4.5 nebo 7.5.

Elan RC Race

DÉLKY: 110, 120, 130, 140, 150 cm
RÁDIUS: 10,3 při 140 cm
KROJENÍ: 114 - 70,5 - 99 mm
TECHNOLOGIE: WaveFlex, Full Power Cap, Laminát, Wood core
PROFIL: Early Rise Rocker
VÁZÁNÍ: EL 4.5/7.5 AC

Další informace naleznete zde