Sportovní zboží

PELTONEN G-GRIP A N-GRIP. ŽÁDNÉ STOUPACÍ ANI SKLUZOVÉ VOSKY – ČISTÁ RADOST

Nová nevoskovací povrchová úprava G-grip na nemazacích lyžích Peltonen je evoluce v nanogripové úpravě grip&glide.

Lyže mají dobrý odraz a správně kloužou bez použití jakéhokoliv stoupacího nebo skluzového vosku. Jsou efektivní za všech sněhových podmínek, a to i v případě, kdy by bylo za normálních okolností voskování stoupacími vosky náročné – na hrubozrnném jarním sněhu nebo v lesklých stopách. Nová nevoskovací technologie G-grip je ideální pro rekreační lyžování v menší rychlosti.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI MODELY G-GRIP A N-GRIP ?

Jediný rozdíl je v jádru. Model G-GRIP je vyroben s lehkým dřevěným jádrem aircell, model N-GRIP má typ lehkého dřevěného jádra air channel. Dřevěné jádro aircell má tvar včelích plástů. Model G-GRIP a N-GRIP mají novou nevoskovací nanogripovou úpravu skluznice grip&glide.

 
ZAČNĚTE POUŽÍVAT LYŽE S G-GRIP A N-GRIP!

 
Vyberte si trochu měkčí lyže než vaše normální klasické lyže. Odraz je optimální od začátku, skluzové vlastnosti se optimalizují během vašeho prvního lyžování, což trvá jen několik kilometrů. Když budete používat tyto lyže, změní se barva jejich skluznice od šedé na černou, což nemá vliv ani na odrazové ani na skluzové vlastnosti. V případě čerstvě napadaného sněhu, kdy jsou teploty blízko nule, se doporučuje použít anti-ice výrobek určený pro G-gripové nebo nanogripové lyže. Po každé jízdě doporučujeme vyčistit si skluznice prostředkem base cleaner od Peltonenu.

 
Doporučená délka lyží G-GRIP a N-GRIP k váze lyžaře:

207 cm
80-100 kg
 
202 cm
70-90 kg
 
195 cm
60-80 kg
 
188 cm
55-70 kg
 
181 cm
45-60 kg
 
174 cm
40-50 kg
 
167 cm
35-45 kg
 

PELTONEN - MIMOŘÁDNĚ DLOUHÁ ZKUŠENOST S VÝROBOU LYŽÍ

Již v roce 1945 začal Peltonen ve Finsku s výrobou běžeckých lyží a to díky talentovanému lyžaři a řemeslníkovi Toivo Peltonenu. Peltonenova historie v běžeckém lyžování je stejně dlouhá jako historie výroby těchto lyží – Toivo Peltonen používal k závodění své vlastní lyže, na kterých vyhrával v oblastních závodech. První olympijské medaile na lyžích Peltonen získali v roce 1972 v Sapporu Jurij Skobov a Vladimir Voronko (SSSR). Během dalších osmi desetiletí výroby lyží proběhlo mnoho revolučních změn ve vývoji lyží a lyžařské techniky a samozřejmě i ve výrobních technologiích. To, co nás ale během celé doby žene kupředu, je vášeň pro běžecké lyžování a inovace.