Zprávy

Byly uděleny ceny Nordic Ski Kings

5. listopadu 2018

Na každoročním setkání novinářů píšících o severských sportech Forum Nordicum byli zvoleni nejlepší sportovci v těchto disciplínách za uplynulou sezónu. Setkání se uskutečnilo v Seefeldu, které hostí mistrovství světa v klasickém lyžování pro rok 2019.

Titul "Nordic Ski Kings" obdrželi skokan Kamil Stoch z Polska a švýcarský olympijský vítěz v běhu na lyžích Dario Cologna. Stoch prožil mimořádnou sezónu, vyhrál 10 individuálních závodů, celkové hodnocení světového poháru i RAW AIR Tour a stal se i celkovým vítězem Turné 4 můstků. Úspěchy pak korunoval ještě ziskem zlaté medaile v individuálním závodě na olympiádě v Pchjong-čchangu, která byla celkově jeho třetí. Dvě předchozí zlaté získal před 4 lety v Soči.