Zprávy

Čínská firma CEFC se stala partnerem české fotbalové reprezentace

Společnost CEFC, která nedávno koupila fotbalový klub Slavia, dál investuje v českém fotbale. 10. října 2015 se stala partnerem české národní reprezentace. „Jsme velice potěšeni, že můžeme oznámit partnerství s takto silným partnerem, jehož vstup do českého fotbalu a podpora reprezentačních výběrů může být velkým impulsem pro náš další vzestup,“ uvedl předseda Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta.

Do Prahy přiletěl za CEFC podepsat smlouvu prezident společnosti Chan Chauto, jenž následně navštívil i zápas Česko – Turecko. Délku ani další podrobnosti kontraktu obě strany nezveřejnily. Jasné je jen to, že české reprezentace můžou v Číně absolvovat soustředění či přípravné zápasy a trenéři si budou vyměňovat zkušenosti při společných workshopech.

„Věříme v budoucnost a potenciál spolupráce českého a čínského fotbalu. Chceme proto maximálně pomoci českým trenérům, hráčům i klubům v navázání spolupráce s čínskou stranou a jejího rozvoje. Je celá řada oblastí, jako je například výchova mládeže či organizace soutěží, kde může být Česká republika čínskému fotbalu vynikajícím partnerem,“ poznamenal Chauto.

Společnost CEFC je od září většinovým vlastníkem Slavie, kterou společně s českým podnikatelem Jiřím Šimáněm koupila od Aleše Řebíčka. CEFC byla založena v roce 1980. Je největší soukromou společností v Šanghaji a jednou z největších v Číně. Podniká v oblasti energetiky, průmyslu a financí. Zastoupení má například v USA, Velké Británii, Kanadě, Mexiku, Rusku, Singapuru, Jižní Koreji a Japonsku.

CEFC rovněž vlastní desetinu akcií v československé finanční skupině J&T Finance Group. V budoucnu chce podíl navýšit až na třetinu. Prahu si čínská společnost vybrala jako centrum pro expanzi do Evropy. V budování značky jí může pomoci právě fotbal.

Zdroj: lidovky.cz