Zprávy

Hannah získal ocenění na festivalu Sport Movies & TV 2020

6. prosince 2020

Sportovní značka Hannah získala v italském Milánu významné ocenění Sport Movies & TV 2020 za nejlepší Krátký sportovní snímek. Do soutěže vyslala retrospektivní video Hannah Grant 2019, které již předtím bodovalo na festivalu Sportfilm Liberec. Vítězný snímek mapuje cestu sedmi dobrodruhů napříč několika státy světa.

Natáčení oceněného retrospektivního snímku Hannah Grant 2019 v režii Jana Štiky se ujali sami jeho protagonisté, kteří cestovali napříč Jižní Amerikou, Nepálem, Vnějšími Hebridami, Islandem a mnoha dalším zeměmi. „Se svým projektem Dnes letím aneb Napříč Jižní Amerikou jsme se do Hannah Grant přihlásili v roce 2019. Byla to výzva, protože jsme nevěděli, co můžeme čekat, a tak jsme do toho skočili po hlavě a procestovali téměř celou Jižní Ameriku. S přípravou vhodného oblečení a vybavení nám pomohl skvělý tým značky Hannah,“ říkají účastníci jednoho ze sedmi projektů, Hanka Slabá a Patrik Veselík. Střih a koprodukci snímku měl na starost Jan Žůrek, dvorní filmmaker značky Hannah, produkci zajišťovala společnost Outdoor Concept a.s.

Sport Movies & TV 2020 je jediný filmový a televizní festival se sportovní tematikou uznávaný Mezinárodním olympijským výborem. Letos se do přehlídky zapojilo celkem 123 zemí z pěti kontinentů. V roce 2020 byly oceněny pouze 3 české snímky, mj. také Connection za nejlepší dokumentární film rovněž z dílny Jana Žůrka a v kategorii individuální dokument bodoval snímek Balkánem nahoru a dolů s Adamem Ondrou v režii Petra Horkého. „Mít hned dvě želízka v ohni na tak prestižní soutěži, která zároveň získají ocenění, považuji za svůj největší dosavadní úspěch,“ vyjádřil se Jan Žůrek.

Hannah Grant je projektem české sportovní a outdoorové značky Hannah podporující cestovatele ve splnění jejich snu. Od roku 2016, kdy projekt vznikl, podpořil již 130 sportovních a cestovatelských nadšenců, kteří jsou zároveň ambasadory značky. Cestovat lze ve skupinách nebo jednotlivě, a to jak v ČR, tak v zahraničí. Detailní informace o projektu a přihláška jsou dostupné na www.hannahgrant.eu.