Zprávy

Král biatlonu ukončil svou závodní kariéru

4. dubna 2018

Po 25 letech ukončil svou závodní kariéru legendární biatlonista Ole Einar Björndalen. K závěru kariéry přispěla nepovedená sezóna, kdy nebyl nominován do reprezentačního týmu vyslaného na zimní olympijské hry, a také problémy se srdcem, které přiznal Björndalen až nyní, po závěru sezóny.

Za celou svou kariéru tento 44letý „Král biatlonu“ získal 13 olympijských medailí, z toho 8 zlatých, 45 medailí na mistrovství světa v biatlonu, z toho 20 zlatých a dokonce jednu zlatou medaili z mistrovství světa v běžeckém lyžování. Celkem šestkrát vyhrál hodnocení světového poháru, které bylo až letos překonáno sedmým titulem Martina Fourcada. Jeho poslední medaile byla bronzová ze stíhačky na mistrovství světa 2017 v Hochfilzenu.