Lidl prodlužuje partnerství s Evropskou házenkářskou federací

Společnost Lidl je hrdým dlouhodobým partnerem házené a nyní své partnerství s Evropskou házenkářskou federací (EHF) prodlužuje až do roku 2028. Jako oficiální dodavatel čerstvých potravin bude podporovat turnaje Mistrovství Evropy v házené žen a mužů (EHF EURO).

Nová etapa spolupráce zdůrazňuje závazek společnosti Lidl být aktivním sportovním partnerem, který inspiruje mladou generaci ke zdravému životnímu stylu, pravidelnému pohybu a týmové spolupráci. Lidl podporuje házenou na mezinárodní úrovni již od roku 2017. Během této doby sponzoroval celkem dvanáct významných akcí, včetně předchozích Mistrovství Evropy v házené žen a mužů (EHF EURO). Společnost si vybudovala pevné postavení mezi nejvýznamnějšími a nejrespektovanějšími sponzory tohoto sportu. Potvrzuje to i průzkum agentury IRIS z roku 2024, který označil Lidl za nejznámějšího sponzora v oblasti mezinárodní házené.

Lidl bude i nadále podporovat házenkářské šampionáty jako oficiální sponzor Mistrovství Evropy v házené žen a mužů (EHF EURO) v letech 2026 a 2028, stejně jako kvalifikační turnaje na Mistrovství Evropy mužů v házené (EHF EURO) a mužský EHF EURO Cup ve stejných letech.  Na těchto akcích společnost rozdá tisíce kusů čerstvého ovoce – například jablka a banány – hráčům i fanouškům. Tím podporuje zdravý a aktivní životní styl všech zúčastněných.

„Naše dlouhodobé partnerství s Mistrovstvím Evropy v házené žen a mužů (EHF EURO) až do roku 2028 potvrzuje, že věříme v sílu sportu, která dokáže lidi spojovat. Zapojením do prestižních turnajů Evropské házenkářské federace nejen podporujeme světovou špičku sportovců, ale zároveň prosazujeme zdravější a aktivnější životní styl pro všechny. Nejde jen o hru samotnou, ale o vytváření trvalých okamžiků a vzpomínek společně – jak na hřišti, tak i mimo něj,“ uvedl Martin Alles, senior viceprezident odpovědný za značku ve společnosti Lidl International.

Ať už se jedná o vrcholné sportovní události, nebo menší komunitní akce, Lidl věří, že sport má sílu inspirovat ke zdravému a aktivnímu životu. V rámci spolupráce budou zákazníkům a zaměstnancům k dispozici vstupenky zdarma. Společnost také ocenění mladé talenty cenou Nejlepší mladý hráč. Navíc znovu představí program Lidl Kids Team, který podporuje děti a mládež v pohybu, týmové spolupráci a zdravém životním stylu. Lidl těmito iniciativami přispívá k tomu, aby byl sport pro mládež nejen dostupný, ale také zábavný.

V průběhu partnerství se uskuteční turnaje v 11 zemích, které přinášejí jedinečnou příležitost oslovit a inspirovat fanoušky všech věkových kategorií a společně s nimi sdílet vášeň pro házenou. „Prodloužením partnerství Lidlu s Mistrovstvím Evropy v házené (EHF EURO) až do roku 2028 nás čeká téměř deset let úspěšné spolupráce mezi Lidlem, společností Infront a Evropskou házenkářskou federací. Toto partnerství potvrzuje sílu evropské soutěže jako významné platformy, která našim sponzorům a partnerům umožňuje zvýšit viditelnost svých značek a efektivně oslovit fanoušky házené nejen v Evropě, ale i po celém světě,“ řekl Martin Hausleitner, generální tajemník Evropské házenkářské federace.