Zprávy

Mnoho sportovců končí svou závodní kariéru

30. března 2018

Po závěrečných závodech zimní sezóny 2017/18 a uzavření olympijského cyklu se rozhodlo mnoho sportovců pro ukončení své závodní kariéry. Mezi nimi je například polská běžkyně na lyžích Justyna Kowalczyk. Tato závodnice získala 50 vítězství v závodech světového poháru, přes stovku umístění na stupních vítězů, je držitelkou dvou olympijských zlatých medailí, dvou zlatých medailí z mistrovství světa, čtyřikrát za sebou se stala vítězkou Tour de Ski, čtyřikrát zvítězila v celkovém hodnocení světového poháru a v roce 2010 získala všechny tři glóby za hodnocení v jednotlivých disciplínách.

Svou běžeckou kariéru ukončili rovněž švédští závodníci Emil Joensson a Anna Haag, Finka Aino-Kaisa Saarinen a americká závodnice Kikkan Randall. Závody v severské kombinaci již nebudou absolvovat Fin Hannu Manninen, norský závodník Mikko Kokslien, Američan Bryan Fletcher a francouzská legenda v tomto sportu Jason Lamy Chappuis. Svou závodní kariéru po 281 startech v závodech světového poháru ověnčenými 17 vítězstvími ukončil po této sezóně také německý závodník Björn Kircheisen.