Zprávy

Odměny lyžařů za sezónu 2018/19

28. března 2019

První místo žebříčku lyžařů s nejvyššími odměnami za celou sezónu zůstává opět americké lyžařce Mikaele Shiffrin, která si vydělala celkem 1 000 386 švýcarských franků. Za závody Světového poháru 886 386 CHF, za závody mistrovství světa 114 000 CHF. Že se jednalo pro Shiffrinovou o mimořádnou sezónu, dokládá zisk velkého křišťálového glóbu za celkové vítězství v žebříčku Světového poháru a tři malé glóby v disciplínách slalom, obří slalom a super G.

Druhým nejúspěšnějším lyžařem této sezóny byl stejně jako loni rakouský reprezentant Marcel Hirscher s odměnou 643 111 CHF. Na třetím místě se nově objevila slovenská lyžařka Petra Vlhová, která dosáhla na 524 195 franků. O místo za ní se umístil vítěz světového poháru v disciplíně super G Dominik Paris s odměnami 383 tisíc franků.

U žen obsadily další místo po Shiffrinové a Vlhové Nicol Schmidhofer, Viktoria Rebensburg a Wendy Holdener. Třetí až páté místo v mužském žebříčku patří Alexisovi Pinturaultovi, Henriku Kristoffersenovi a mladému Noelu Clementovi.