Zprávy

Porsche bude podporovat kitesurfing

10. listopadu 2021

Kromě dlouholeté podpory tenisu a golfu se bude společnost Porsche v budoucnu angažovat také u rozvoje kitesurfingu. Od listopadu je výrobce automobilů sponzorem soutěže „Red Bull King of the Air“ a spolupracuje s kitesurfingovou značkou Duotone. Soutěž „Red Bull King of the Air“ se koná od roku 2013 v Kapském městě, v letošním roce v období od 18. listopadu do 3. prosince v největrnější den. Celkem se závodů účastní 18 sportovců.

Porsche se stalo zároveň osobním sponzorem dvou profesionálních sportovců Liama Whaleyho a Rity Arnausové. Whaley se v roce 2018 umístil při závodech King of the Air na druhém místě, o rok později obsadil bronzovou příčku. Daří se mu také v letošním roce, kdy vyhrál například závody„Cold Hawaii Games“ v Dánsku. Arnausová, která se kitesurfingu věnuje již deset let, vyniká hlavně v disciplíně freestyle.