Zprávy

PSG dělá reklamu Rwandě

17. prosince 2019

Fotbalový klub Paris Saint-Germain podepsal tříletou smlouvu s Rwanda Development Board (RDB). Díky smlouvě bude na tréninkovém dresu fotbalistů a hracím dresu fotbalistek reklama na tuto východoafrickou zemi v podobě loga Visit Rwanda. Logo bude k vidění rovněž na digitálních platformách klubu a v budoucnu také na stadionu, kde se bude podávat čaj a káva pocházející exkluzivně z této země.

Klub má po celém světě kolem 70 milionů fanoušků a předpokládá, že se díky kampani dočká Rwanda větší popularity, a to i v rámci tzv. Rwanda Week, akci, na které se budou prodávat výrobky z této země. PSG bude také organizovat tréninkové programy pro trenéry a mladé hráče.

V současnosti zaměstnává turismus ve Rwandě 142 tisíc lidí, což znamená oproti roku 2017 značný nárůst. Tehdy v tomto sektoru pracovalo 90 tisíc lidí. V loňském roce tuto zemi navštívilo 1,7 milionů lidí.

RDB spolupracuje také s anglickým klubem Arsenal. Díky této spolupráci přiteklo do rwandských pokladen 36 milionů liber za rok. Tříletá smlouva s anglickým klubem a platností od května 2018 má hodnotu 30 milionů liber za tři roky.