Zprávy

PUMA šije pro BMW

Společnost PUMA spojila své síly s BMW a pro nový model automobilu BMW 3.0 CSL Hommage R vytvořila kompletní závodní oblek včetně rukavic a bot. Jeho unikátnost spočívá především v tom, že ke spojení mezi autem, oblekem a helmou využívá technologii Bluetooth. Když se závodníkovy rukavice dotknou volantu, LED světla na obleku se rozsvítí, čímž informují řidiče o zahájení bezdrátového přenosu dat mezi oblekem a automobilem a zároveň mu zobrazují některé důležité informace, např. nejvhodnější okamžik pro přeřazení.

Hlavní myšlenkou bylo vytvořit závodní oblek s inovativním designem, který řidiči perfektně padne a obohatí jeho zážitek z řízení. Overal a boty disponují technologiemi PUMA ProKnit a PUMA Disc, které jsou v motosportu úplnou novinkou. Technologie PUMA ProKnit zajišťuje řidiči komfort díky prodyšnému a bezešvému panelu, který se nachází v oblasti břicha a přizpůsobí se řidičově pozici v sedadle. Závodní boty se systémem PUMA Disc se přizpůsobí na míru každému řidiči. Boty mají vnitřní stélku z karbonových vláken a externí výztuž paty navrženou pro zvýšenou citlivost a stabilitu na pedálu.

Design nového závodního obleku spojuje ikonické prvky obou značek. Overal je navržen podle klasické sportovní bundy PUMA T7 s ikonickými pruhy upravenými tak, aby do nich mohlo být zabudováno LED osvětlení. Oblek navíc zdobí prošívání inspirované architekturou budovy BMW Welt v Mnichově.