Zprávy

Ski a Bike Centrum Radotín vybuduje multifunkční centrum

10. května 2018

Do společnosti Ski a Bike Centrum Radotín, která patří k nejstarším cyklistickým a lyžařským servisům a prodejnám v ČR s historií od roku 1988, majetkově vstoupil Pavel Bouška, majitel továrny na psí krmivo Brit. Spolu s Petrem Křížem stojí za investičním fondem Fermia, jenž minoritní podíl ve společnosti Ski a Bike Centrum Radotín oficiálně získal.

Jejich plánem je spolu s majiteli firmy vybudování největšího multifunkčního cyklistického a lyžařského centra v Česku, které by mělo vyrůst na ploše 8 000 m² v těsné blízkosti nádraží Praha-Radotín. „Chceme vybudovat trvalou hodnotu, na niž budeme moci být pyšní. Záměru stoprocentně věřím, radotínské Ski a Bike Centrum je skvělá rodinná firma, kterou dlouho znám,“ říká Pavel Bouška k záměru revitalizovat bývalou Vindyšovu továrnu na nářadí tělocvičná. Ta za první republiky vyráběla bradla, činky či kruhy třeba pro Sokol. „Jsme připraveni investovat desítky milionů korun a zároveň poskytnout firmě prostředky na další rozvoj,“ doplnil k transakci Petr Kříž.

Firmu Ski a Bike centrum Radotín s obratem kolem 120 milionů korun budují rodiny Cvachových a Princových, kteří ji budou dál řídit. Zhruba za rok by se mohl otevřít multifunkční areál, který bude v kulisách osmi bývalých továrních hal zahrnovat prodejnu sportovního vybavení, půjčovny kol a lyží, servis, restauraci, parkoviště nebo velkou sportovní hernu pro děti. „V Česku to bude svým rozsahem určitě ojedinělé a popravdě neznám takové centrum ani v zahraničí. Zároveň zachováme industriální ráz místa, inspirací jsou třeba Jatka 78,“ říká Lukáš Princ, který se na řízení firmy, jež nabízí aktuálně 300 různých značek z oborů cyklo/lyže, přímo podílí.

Podle něj bude součástí také například „cyklodepot“, tedy něco jako ustájení vašeho kola. Záměr je takový, že majitel přijede třeba v obleku do centra, v šatnách se převleče, na připraveném kole po servisu ujede své kilometry, pak si dá sprchu a zase může pokračovat bez dalších starostí do práce. Společnost s posílenými zdroji a novými spolumajiteli také uvažuje o rozjetí franšíz po celém Česku.

Zdroj: forbes.cz