Zprávy

Společnost Emirates se stala globálním leteckým partnerem NBA a titulárním partnerem Emirates NBA Cupu

15. února 2024

Společnost Emirates a National Basketball Association (NBA) oznámily globální marketingové partnerství, na jehož základě se Emirates stala oficiálním celosvětovým leteckým partnerem NBA.  Díky této spolupráci se společnost stává také prvním titulárním partnerem Poháru NBA, který se dříve jmenoval In-Season Tournament, a také vůbec prvním partnerem NBA, jehož logo se objeví na dresu rozhodčích, počínaje Utkáním hvězd NBA 2024, které se uskuteční v neděli 18. února ve 20:00 SEČ na stanici TNT.

Jako první titulární partner Emirates NBA Cupu se tato globální letecká společnost představí prostřednictvím společného loga, od příští sezóny se plánuje společná propagace v rámci celosvětové komunity NBA na sociálních sítích a značení v arénách během semifinálových a finálových zápasů Emirates NBA Cupu.

„Velmi nás těší, že se nám podařilo navázat globální marketingové partnerství s National Basketball Association a stát se jejím oficiálním globálním leteckým partnerem,“ prohlásila Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Emirates. „Tato spolupráce také znamená, že se Emirates stane prvním partnerem NBA, jehož logo bude umístěno na dresech rozhodčích, a zároveň inauguračním partnerem NBA Cupu. Vzhledem k popularitě basketbalu po celém světě jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s jednou z celosvětově nejuznávanějších a nejprestižnějších profesionálních lig.  NBA představuje cenný přírůstek do našeho portfolia sponzorství, neboť nám umožňuje navázat kontakt s rozsáhlou celosvětovou fanouškovskou základnou, a to i ve Spojených státech, kde je basketbal nedílnou součástí sportovní kultury.“

„Emirates je leteckou společností světové úrovně, která sdílí náš záměr zapojit fanoušky po celém světě novými a kreativními způsoby,“ řekl zástupce komisaře a provozní ředitel NBA Mark Tatum a dodal: „Basketbal je vnímán jako celosvětově nejrychleji rostoucí sport, a proto tato spolupráce přiblíží vzrušující atmosféru NBA milionům lidí, kteří každoročně létají se společností Emirates."

Sponzorství umožní společnosti Emirates účastnit se i dalších významných ligových událostí, například jako partner NBA Crossover, strhující akce pro fanoušky v rámci NBA All-Star, nebo jako partner projektu NBA Finals Legacy, v jehož rámci jsou na každém trhu finálových týmů NBA otevřena nová centra NBA Cares Live, Learn, or Play.  Logo Emirates bude také viditelné prostřednictvím virtuálního značení v hale a na horní části palubovky během celostátně vysílaných zápasů NBA, počínaje Utkáním hvězd NBA v roce 2024.

Jako partner vybraných předsezónních a pravidelných zápasů NBA Global Games zapojí společnost Emirates fanoušky NBA po celém světě prostřednictvím interaktivních akcí pro fanoušky ligy, včetně „NBA District" a „NBA House". Ti budou mít možnost sledovat obsah NBA na všech letech společnosti Emirates prostřednictvím palubního zábavního systému ice, a to včetně dlouhometrážních dokumentů, profilů hráčů, rozhovorů a dalších materiálů. 

Marketingové partnerství rovněž umožní basketbalovým fanouškům zakoupit si širokou škálu oficiálních produktů NBA, včetně basketbalových míčů, sportovního oblečení a historických sběratelských předmětů, přičemž spolupráce se společnými značkami bude následovat ještě v tomto roce.  Zboží se bude prodávat v oficiálním obchodě Emirates Store v sídle společnosti Emirates v Dubaji a online na www.emirates.store s doručením zboží po celém světě.  Členové programu Emirates Skywards mohou rovněž uplatnit míle na nákup zboží z této zajímavé nabídky.

Nášivka společnosti Emirates se objeví také na dresech všech rozhodčích ve Women's National Basketball Association (WNBA), počínaje sezónou 2025, a v NBA G League, oficiální nižší lize NBA, počínaje sezónou 2024-25.

73. Utkání hvězd NBA se uskuteční v hale Gainbridge Fieldhouse v Indianapolisu ve státě Indiana a prostřednictvím televize, digitálních médií a sociálních sítí osloví fanoušky ve 214 zemích a teritoriích v 60 jazycích.

Společnost Emirates již téměř 30 let dlouhodobě podporuje basketbal v regionu, aktivně navazuje kontakty s fanoušky tohoto populárního sportu ve Spojených arabských emirátech a Libanonu a poskytuje platformu pro zviditelnění těch nejzářivějších hvězd.

Globální portfolio sponzoringu společnosti Emirates zahrnuje partnerství se špičkovými sportovními kluby, turnaji, významnými kulturními událostmi a dalšími projekty. Spojení společnosti Emirates s NBA podpoří snahu letecké společnosti oslovit obrovskou základnu fanoušků nejen v USA, ale po celém světě prostřednictvím společné vášně pro basketbal.

Společnost Emirates v současné době nabízí lety na 12 amerických vstupních bran: Loganovo mezinárodní letiště v Bostonu (BOS), Mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho v New Yorku (JFK), Mezinárodní letiště v Los Angeles (LAX), letiště George Bush Intercontinental Airport (IAH), Chicago O'Hare International Airport (ORD), Mezinárodní letiště D. Dullese ve Washingtonu (IAD), letiště Seattle Tacoma International Airport (SEA), Newark Liberty International Airport (EWR), letiště Dallas-Fort Worth (DFW), San Francisco International Airport (SFO), Miami International Airport (MIA) a letiště Orlando International.