Zprávy

Sport 2000 a jeho další vize

9. června 2020

Letošní valná hromada sdružení SPORT 2000 International se kvůli koronavirovým opatřením konala poprvé virtuálně. Kromě ekonomického přehledu za rok 2019 se setkání zabývalo i personální otázkou. Jako předseda byl znovu zvolen Dr. Holger Schwarting.

Jak jsme již informovali, celkové tržby za rok 2019 činily 4,94 miliardy eur, což odpovídá růstu o 8 %. V současnosti patří ke sdružení 3950 prodejen ve 23 zemích světa. V loňském roce zahájilo provoz pět prodejen s konceptem Absolute v Německu a Rakousku. Pro letošní rok plánuje sdružení otevření dalších, a to v Německu, Rakousku, Nizozemí, Belgii a ve Spojených arabských emirátech. V roce 2021 zahájí provoz v Německu a Francii také prodejny s všeobecnou nabídkou a novým mezinárodním konceptem.  Do budoucna se společnost hodlá i nadále zaměřovat na přeshraniční spolupráci. Aktuální situace znamená pro sdružení velkou výzvu, ale také mnoho šancí. Krize posílila a zrychlila určité trendy a projekty. Tak se posunula na všech úrovních například digitalizace, změn dostál i internetový prodej.

Podle aktuální studie vidí kolem 80 % Evropanů ekonomický vývoj pesimisticky a trh potřebuje pozitivní signál. Podle výše jmenované studie se 23 % lidí vyjádřilo, že v budoucnu bude nakupovat více v kamenných prodejnách za účelem jejich podpory. Pro vedení sdružení bude rozhodujícím faktorem v nejbližší době chování zákazníků v Evropě.  Podle průzkumů se sníží příjem třetině obyvatelstva, což samozřejmě ovlivní i obchod. V každé zemi je situace rozdílná a každé sdružení se bude muset vyrovnat s jinými požadavky. Vedení sdružení vidí jako jasnou prioritu podporu specifik jednotlivých trhů. Zároveň si chválí partnerskou spolupráci s obchodníky, dodavateli i partnery na národní i mezinárodní úrovni.