Zprávy

Super Bowl sledovalo 102 miliónů lidí

7. února 2020

Nedělní Superbowl mezi Kansas City Chiefs  a San Francisco 49ers, který skončil vítězství 31:20 pro Chiefs, sledovalo ve spojených státech 102 milionů lidí. V USA zápas vysílala stanice Fox Sports, pro španělsky mluvící fanoušky vysílala Fox Deportes. Ta vykázala rekordní sledovanost 757 tisíc lidí. Zápas byl také k vidění na mobilní platformě Verizon. Populární přestávkový program, o který se letos postaraly zpěvačky Jennifer Lopez a Shakira, sledovalo celkem 104,1 milionů diváků.

Stále však jsou tyto údaje vzdálené sledovanosti zápasu v roce 2015, jež zhlédlo 114,4 milionů lidí. Letošní Superbowl se tak zařadil až na desáté místo sledovanosti v historii těchto zápasů. V digitální oblasti byl letošní zápas nejvíce streamované utkání NFL v historii. Průměrný minutový údaj o sledovanosti byl 3,4 miliony lidí, což je o 30 % více než vloni a 103% nárůst oproti roku 2017.

Přes Facebook, Instagram a Twitter proběhla 43,9 milionů interakcí Super Bowlu, Jennifer Lopez měla na těchto platformách 2,2 milionů interakcí, nejvíce sledovaný hráč Patrick Mahomes 514 tisíc interakcí.