Zprávy

Titul Atlet roku 2015 získala Zuzana Hejnová

Anketu Atlet roku 2015 vyhrála podruhé v kariéře překážkářka Zuzana Hejnová, mistryně světa z Pekingu, která získala 1357 bodů. Druhý v hlasování skončil mílař Jakub Holuša s 1063 body a třetí místo obsadil sprinter Pavel Maslák (934 bodů). Čtvrtou příčku obsadila se 740 body oštěpařka Barbora Špotáková. O výsledcích rozhodlo hlasování 136 funkcionářů, trenérů a novinářů.

Juniorem roku je dorostenecká mistryně světa ve skoku do výšky Michaela Hrubá. Trenérem roku se stal kouč Hejnové Dalibor Kupka, který je s pěti vítězstvími rekordmanem této kategorie. Objevem roku byl vyhlášen dálkař Radek Juška, stříbrný medailista z halového ME v Praze.

Hejnová, která je jedinou českou medailistkou ze světového šampionátu v Pekingu, se na trůn vrátila po premiérovém vítězství v roce 2013, v němž rovněž vyhrála mistrovství světa. Letos ovládla i Diamantovou ligu. Mezi elitu se vrátila po několika zraněních, kvůli kterým minulou sezónu předčasně ukončila. Letošními výkony se dostala i do užšího výběru nejlepších atletů světa i Evropy.

"Je hrozně hezké vrátit se po dvou letech na trůn. Po tom loňském roce jsem úplně nevěřila, že se můžu vrátit do takové formy. Takže je to pro mě obrovská satisfakce," řekla Hejnová. "Vždycky je to výjimečné vyhrát poprvé, ale tohle je o to cennější, vzhledem k tomu že jsem prakticky celý rok vynechala," prohlásila.

Rekordmany v počtu prvenství v anketě jsou se sedmi triumfy koulařka Helena Fibingerová a oštěpaři Jan Železný a Barbora Špotáková, která ovládla hlasování loni a šestkrát za sebou v letech 2007 až 2012.

Zdroj: www.ceskatelevize.cz