Zprávy

TMR chystá investice v České republice i v alpských střediscích

Slovenská skupina Tatry Mountain Resorts (TMR) vymýšlí nové projekty a kromě provozování střediska Špindlerův Mlýn by nově mohla řídit i liberecký areál na Ještědu. Informaci potvrdil generální ředitel TMR Bohuš Hlavatý. „V Česku aktivně nehledáme nová střediska. Ale když přijde možnost, která zapadá do naší strategie, tak se o ní bavíme. A Ještěd je jednou z nich. Je to městské středisko s velmi dobrou dostupností, má potenciál a je pro nás zajímavé. Zatím je brzy to blíže komentovat. Vlastník je komunální, což přináší složitější a zdlouhavější proces,“ uvedl Hlavatý.

Podobně opatrný je také v případě obřího zábavního parku, který v Česku plánuje exředitel pražské zoo Petr Fejk, jehož partnerem má být právě TMR. Hlavatý považuje vstup do oblasti zábavních parků za strategický. „Je to důležité pro vytvoření rovnováhy mezi létem a zimou. V branži jsme od dubna, kdy jsme získali polský park, a teprve ji poznáváme. Ano, v kontaktu s panem Fejkem jsme, ale není to záležitost příštího roku,“ říká Hlavatý.

Firma však vyhlíží ambiciózní plány také za hranicemi někdejší federace. Podle Hlavatého je vedení TMR zahlceno nabídkami ze strany alpských středisek. „Překvapuje nás, kolik areálů v Alpách hledá nového vlastníka. Akviziční potenciál tam je a některým jednáním jsme otevření. Nabídek je hodně, takže je dosti pravděpodobné, že nějaké využijeme,“ dodal Hlavatý. Konkrétní jména areálů však sdělovat nechce. Největší akcionář Igor Rattaj už dříve naznačil, že by mohlo jít i o slavná střediska jako Kitzbühel či Schladming.

A zatímco Alpy i zábavní park jsou záležitostí příštích let, už letos mělo být jasno o neméně ambiciózním plánu ve Špindlerově Mlýně. Avšak projekt spojení dvou částí areálu – Plání a Medvědína, novou lanovku a nové sjezdovky dost možná čeká další odklad. Původně měl být přitom hotový už letos.

Zdroj: idnes.cz