Zprávy

V Brně by mohla vzniknout rychlobruslařská hala

Rychlobruslařský ovál, o jehož postavení dlouhodobě usiluje trenér trojnásobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové Petr Novák, by mohl stát v Brně. Novák o tom v červenci jednal s ministrem financí Andrejem Babišem a brněnským primátorem Petrem Vokřálem. Trojice se dohodla na vzniku menší studie, která by nastínila parametry haly a potřebnou sumu peněz. Multifunkční hala by mohla vyrůst v areálu Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity.

Má být dvoupatrová a využitelná i pro jiné sporty. Jedno podlaží by tvořil rychlobruslařský ovál, druhé atletický stadion. "Na přelomu srpna a září se ke studii vrátíme a budeme nadále jednat," řekl Vokřál. Pokud vše dobře půjde, mohla by podle něj stavba haly začít v roce 2018. "Doba realizace by byla okolo dvou let," dodal Vokřál.

Ovál pro rychlobruslení měl v minulosti vzniknout ve Velkém Oseku, Nymburku či Novém Městě na Moravě. Loni na jeho stavbu vyhlásili Novák a Sáblíková veřejnou sbírku. Podle Vokřála by se mělo konečně přejít od slov k činům. "Bylo by dobré přestat mluvit a celou myšlenku zrealizovat. Vždyť Martina Sáblíková je nejúspěšnější zimní sportovkyní posledního období. Navíc rychlobruslaři dokazují, že umí vychovat i další talenty. Budou k tomu ale potřebovat adekvátní technické zabezpečení," řekl primátor.

Zdroj: sport.eurozpravy.cz