Zprávy

Virtuální derby Sparta vs. Slavia

8. května 2020

Už od minulého týden si fanoušci Sparty mohou kupovat vstupenky na virtuální derby a snažit se společně se slávisty symbolicky překonat nejvyšší návštěvu v historii československého fotbalu – 50 105 diváků na derby v roce 1965. Výtěžek z prodeje vstupenek poputuje na konto projektu Pomáháme sestřičkám, který finančně podpoří zdravotní sestry. Organizátoři od začátku slibují, že derby ale nebude jen symbolické, 10. května od 11 hodin opravdu dojde na zápas. 

Hrát se bude hra FIFA 20, což by samo o sobě nebylo nikterak jedinečné. Důležité ale je, kdo bude za oba týmy hrát. Celkem totiž sestavu tvoří osm lidí rozdělených do čtyř kategorií: současní hráči A-týmu, bývalí hráči A-týmu, slavní fanoušci a eSport hráči. Ti všichni se postupně zapojí do zápasu, každý z osmi účastníku odehraje jedno utkání proti soupeři z druhého tábora. Za každé vítězství si tým připíše bod, rozdělovat tedy budeme osm bodů, v případě remízy 4:4 se oba týmy rozejdou smírně.

Celkem se zápas tedy bude skládat z osmi dílčích utkání. Esportoví hráči budou hrát se svými FUT týmy, všichni ostatní budou ovládat Spartu a Slavii. Každá dvojice se sejde společně ve studiu a po utkání nebudou chybět pozápasové rozhovory. Celý zápas odvysílá v přímém přenosu ČTsport a půjde tak o první přímý přenos FIFA klání v historii české veřejnoprávní televize. Studiem a rozhovory s hráči vás provede Jiří Štěpán, zápas budou komentovat esportový komentátor Filip Lejček a fotbalový specialista ČT Jan Pěruška.

Přispívat na konto „Pomáháme sestřičkám“ půjde také i v průběhu celého přímého přenosu. Stokorunový příspěvek na vstupenku ale dál plní dvojí roli – jednak se dál organizátoři snaží překonat rekordní návštěvu z roku 1965 a zároveň pomáhají zdravotním sestřičkám, které v této době nasazují vlastní zdraví. Kdo si koupí prémiovou vstupenku za tři sta korun, může se navíc od svého klubu těšit na bonusové překvapení.

Oba týmy budou v následujících dnech postupně odhalovat, kteří další hráči je budou ve virtuálním derby reprezentovat. První jméno je známo – v kategorii současní hráči nastoupí za Spartu Adam Hložek! „Hodně se těším, bude zase trochu jiný zážitek, než normální derby. Ale cítím, že zrovna mám ve Fifě formu, tak věřím, že se mi to povede zúročit,“ říká s výhledem k zápasu Adam Hložek!

Zdroj: sparta.cz