Zprávy

Zahajovací víkend NFL přinesl v USA rekordní počet sázek

18. září 2021

Zahajovací víkend nové sezóny National Football League NFL generoval v USA rekordní počet sázek. Zjistila to společnost GeoComply zabývající se kybernetickou bezpečností. Kanadská firma zaznamenala v období 9.-12. září 58,2 milionů sázkových transakcí na území 18 amerických států a Washingtonu DC, které zahrnovaly všechna víkendová utkání. Tento počet je o 126 % vyšší v porovnání s údaji loňského roku, kdy GeoComply zaznamenal 25,8 milionů transakcí. Společnost také zdůrazňuje, že se letos zároveň jednalo o nejvyšší čtyřdenní rozsah, který kdy zaznamenala.

Státem s nejvyšším počtem sázkových transakcí bylo New Jersey s 12,5 miliony, následovala Pensylvánie (11,5 milionů), Michigan (7,5 milionů), Arizona (6,1 milionů) a Illinois (4,8 milionů).

Podle studie společnosti PlayUSA by mohli letos sázkaři utratil až 20 miliard dolarů na zápasy NFL a univerzitního fotbalu, což může vygenerovat sázkovým společnostem až 1,5 miliardy dolarů. Americká sázková asociace předpokládá, že sázet na NFL bude letos až 45 milionů Američanů, což znamená nárůst o 36 % v porovnání s loňským rokem.