Zprávy

Zápasy fotbalové ligy bude vysílat placený kanál O2 Sport

Nejatraktivnější zápas každého kola fotbalové ligy bude od příštího ročníku vysílat placený kanál. Práva na nejvyšší soutěž získala telekomunikační společnost O2 na tři roky a má možnost první volby. Na chystaný kanál O2 Sport umístí nejzajímavější duel v neděli od 19 hodin, v zimním období to bude od 15 hodin.

Dosud domácí nejvyšší soutěž fotbalistů vysílala Česká televize a placený kanál Slovak Sport. Na programu ČT Sport běžel nejatraktivnější duel v sobotu večer, další utkání v neděli odpoledne. V pátek večer vysílal jedno utkání Slovak Sport, který měl právo třetí volby.

Od příští sezony je oficiálně potvrzený O2 Sport, který bude součastí všech balíčků platformy O2 TV. Ceny tří základních tarifů, které budou platit od 1. července, jsou následovné: 299 korun, 399 korun nebo 749 korun. O2 Sport TV bude součástí všech, tudíž nejlevnější varianta, jak si zajistit sledování Ligy mistrů a vybraného duelu kola Synot ligy, je za 299 korun.

Šéfkomentátorem pro fotbal bude Tomáš Radotínský, který doposud pracoval na konkurenční stanici Nova Sport. V rámci přenosů bude na každém stadionu k dispozici několik kamer, které budou vysílat signál přímo do televize. „Režisérem se stává sám divák. Ten si bude moct sám zvolit, z jaké kamery si sportovní okamžiky vychutná,“ řekl ředitel programu Marek Kindernay. Jedna kamera bude umístěna přímo na tribuně, další dvě budou přinášet záběry z pohledu brankářů. Na všech streamech přitom poběží stejný komentář. Fanouškům bude k dispozici i běžný přenos, který bude stříhat mezi jednotlivými kamerami.

O2 už dřív oznámila, že získala práva i na Ligu mistrů. Na nejprestižnější klubovou soutěž planety připravuje také novinku: diváci si budou moci vybrat, který zápas z osmi v každém hracím dnu základní fáze budou chtít sledovat. Dva budou s českým komentářem, zbývajících šest s anglickým.

Kanál O2 Sport začne vysílat od 15. srpna, takže ligové hity z několika úvodních kol by měly běžet na O2 TV v rámci promo kampaně. Hlavní zápas, který O2 pro svůj přenos zvolí, bude zpoplatněn i pro diváky na internetu. Dvě utkání z každého dějství musí zůstat na volně šiřitelném kanálu, takže by fotbal na ČT Sport mohl zůstat. Další držitel práv bude mít tedy právo druhé a třetí volby.

Majitelem vysílacích práv na domácí fotbalovou ligu je až do roku 2018 společnost Pragosport, která za ně zaplatila přibližně 400 milionů korun. Součástí O2 TV jsou i sportovní programy, které vysílají anglickou Premier League, španělskou La Ligu, francouzskou Ligue 1, německou bundesligu i italskou Sérii A.

Zdroj: idnes.cz