Zprávy

Ze zimních sportovců si vydělal nejvíce sjezdař Marcel Hirscher

Z vítězů Světového poháru si tradičně nejvíce vydělali sjezdaři. Rakušan Marcel Hirscher získal 12,488 miliónu korun a jeho krajanka Anna Fenningerová přes deset miliónů. Nejlepší biatlonista sezóny Martin Fourcade z Francie vydělal šest miliónů a vítězka ženského Světového poháru Darja Domračevová z Běloruska 5,85 miliónu.

Ve skocích na lyžích získal Severin Freund 5,75 mil. korun, vítěz Světového poháru v běžeckém lyžování Johnsrud Sundby vydělal 5,01 mil. korun, jeho ženská vítězka Marit Björgenová 8,59 mil. korun. V severské kombinaci získal nejvíce peněz Eric Frenzel, a to 1,97 mil. korun.

Z českých sportovců si nejvíce vydělala biatlonistka Veronika Vítková, která obdržela za letošní zimní sezónu v přepočtu 3,37 miliónu korun hrubého. Na druhém místě se umístil skokan na lyžích Roman Koudelka, kterému sportovní úspěchy přinesly 2,87 miliónů korun. Pomyslné třetí místo obsadila kolegyně Vítkové z biatlonové reprezentace Gabriela Soukalová, která získala 2,82 miliónu korun. Přes milión si na odměnách vydělali ještě biatlonisté Ondřej Moravec (1,83) a Michal Šlesingr (1,77), slalomářka Šárka Strachová (1,75) a vítězka Světového poháru v rychlobruslení na dlouhých tratích Martina Sáblíková (1,56).

Zdroj: sport.cz